AKTUALNOŚCI WFOŚiGW WE WROCŁAWIU (RSS)

25-09-2020

Zagrożony wyginięciem - sokół wędrowny

Pomagamy dolnośląskiej populacji sokoła wędrownego. Zadomowienie sokołów w lasach milickich to aktywność wielu środowisk i instytucji m.in.: Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt quot;Sokółquot; oraz WFOŚiGW we Wrocławiu. O reintrodukcji tych ptaków, które zagrożone są wyginięciem dowiemy się z kolejnego odcinka programu quot;Razem dbajmy o środowiskoquot;.  
25-09-2020

Bober, Bobrawa a obecna nazwa Bóbr czyli najdłuższy lewobrzeżny dopływ Odry

„Bóbr-odrodzenie rzekiquot; to film, który opowiada o najdłuższym lewobrzeżnym dopływie Odry, rzece Bóbr. W filmie dowiemy się o jej znaczeniu ekologicznym i energetycznym. Poznamy bliżej miasta województwa dolnośląskiego i lubuskiego, przez które płynie Bóbr.
22-09-2020

Ponad 716 tyś zł na wymianę źródeł ciepła dla mieszkańców Jeleniej Góry

W oddziale Biura WFOŚiGW we Wrocławiu w Jeleniej Górze Pełnomocnik Zarządu Anna Korneć – Bartkiewicz oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podpisali dziś umowę, na mocy której Miasto Jelenia Góra otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ponad 716 tyś. zł. Środki finansowe przeznaczone będą na dotacje dla mieszkańców, dzięki nim uda się wymienić 147 przestarzałych źródeł ciepła.
16-09-2020

Wydłużony termin zakończenia realizacji zadań dot. usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest

Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej WFOŚiGW we Wrocławiu z dnia 15 września 2020 r. wydłużony zostaje termin zakończenia realizacji zadań dot. usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest do dnia 16 października 2020 r.
16-09-2020

Sukces programu „Moja Woda”: Budżet został wyczerpany w dwa miesiące, będzie kontynuacja w 2021 roku

Ogromne zainteresowanie Programem „Moja Woda”! W ciągu 2 miesięcy od uruchomienia naboru został wyczerpany planowany budżet programu na 2020 r. Wnioski można jednak składać do końca września drogą elektroniczną (a do końca października dosłać wersję papierową) do właściwego wojewódzkiego funduszu – według zapowiedzi brakujące środki zostaną pokryte z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Minister Klimatu, Michał Kur
14-09-2020

Spotkanie z Prezesem NFOŚiGW prof. Maciejem Chorowskim

Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu, Prezes Łukasz Kasztelowicz i Wiceprezes Bartłomiej Wiązowski spotkali się dziś z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prof. Maciejem Chorowskim.