AKTUALNOŚCI WFOŚiGW WE WROCŁAWIU (RSS)

01-06-2023

Nabór uzupełniający do programu "Ekopracownia - zielone serce szkoły"

Zgodnie z decyzją z dnia 01.06.2023r. Zarząd Funduszu ogłasza uzupełniający nabór wniosków w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część II Ekopracownia – zielone serce szkoły. Termin naboru wniosków: od dnia 2 czerwca 2023r. do dnia 20 czerwca 2023 r.
31-05-2023

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2023, uroczysty apel z tej okazji odbył się na jeleniogórskim Rynku. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, ponieważ połączone były z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Częścią uroczystości było wręczone medali, odznaczeń, wyróżnień i awansów funkcjonariuszom PSP, druhom OSP oraz osobom współpracującym z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.
31-05-2023

Światowy Dzień Ochrony Środowiska już 5.06

Zapraszamy serdecznie do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu na Eko – piknik poświęcony edukacji ekologicznej i ochronie środowiska naturalnego. Będą zabawy, gry i warsztaty edukacyjne. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapraszają dzieci i młodzieżwraz z nauczycielami do interaktywnych aktywności w zielonym sercu Wrocławia #Zielonelekcje.
30-05-2023

Dotacje dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup sprzętu specjalistycznego

Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu przyznał dotacje dla dolnośląskich Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup nowego, specjalistycznego sprzętu niezbędnego do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.
04-05-2023

4 maja Dzień Strażaka

Dziś obchodzimy Dzień Strażaka. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu od lat wspiera dolnośląskie Jednostki Straży Pożarnej. Dzięki dotacjom na wyposażenie i zakup nowych pojazdów wspieramy strażaków w prowadzeniu akcji m.in. zapobiegających skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami. Wszystkim strażakom PSP i OSP życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów i dziękujemy za pracę dla bezpiecznego Dolnego Śląska.
04-05-2023

„Ekopracownia – zielone serce szkoły”- na zgłoszenia czekamy tylko do 5 maja 2023 r.

Szkoły z województwa dolnośląskiego mogą skorzystać z programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, w ramach którego otrzymają dofinasowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej.