AKTUALNOŚCI WFOŚiGW WE WROCŁAWIU (RSS)

19-01-2021

Leśny alfabet

Blisko 300 gatunków ptaków występuje w dolnośląskich lasach. Są to m.in. ptaki wodne Doliny Baryczy, ptaki drapieżne czy ptaki śpiewające. Bardzo rzadkim gatunkiem ptaka występującym na Dolnym Śląsku jest sokół wędrowny, którego reintrodukuję wspiera WFOŚiGW we Wrocławiu.
15-01-2021

Kolejne wsparcie Wojewódzkich Funduszy w walce z COVID-19

6,6 mln zł to kwota, którą w 2020 roku szesnaście Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparło szpitale w zakresie zapobiegania i zwalczania COVID-19. W tym roku Wojewódzkie Fundusze kontynuują wsparcie w walce z koronawirusem przeznaczając na ten cel kolejnych 6,7 mln zł.
08-01-2021

Leśny alfabet

Bohaterem kolejnego odcinka leśnej lekcji przyrody jest ryś. Zwierzęta żyjące w naturalnych warunkach prowadzą nocny tryb życia i dlatego trudno je zaobserwować. Są cenne dla ekosystemu i należą do gatunku chronionego. Ryś występuje na pogórzu sudeckim. Więcej o życiu tego ciekawego gatunku do usłyszenia w quot;Leśnym alfabeciequot;.
29-12-2020

Zmiana terminu zakończenia I etapu naboru na budowę instalacji do produkcji pelletu

W odpowiedzi na prośby potencjalnych wnioskodawców oraz w związku z pandemią koronawirusa Minister Klimatu i Środowiska podjął decyzję o przedłużeniu terminu zakończenia kolejnego naboru w obszarze Energia w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu.
23-12-2020

Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Prezes Łukasz Kasztelowicz oraz Wiceprezes Bartłomiej Wiązowski w imieniu Rady Nadzorczej oraz pracowników WFOŚiGW we Wrocławiu, składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.
22-12-2020

Garnizon dolnośląski wspiera elektromobilność

Dolnośląska Policja zakupiła 4 pojazdy elektryczne. Auta marki Hyundai są przyjazne środowisku, rocznie do atmosfery nie trafi prawie 2,5 tony dwutlenku węgla. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej.